
Grip dagen
Frid Ingulstad
Av Frid Ingulstad, 2016, Heftet
Bok 79 i serien Sønnavind
Hilda er hardt skadet etter ulykken, og når hun i tillegg får grufulle nyheter fra Dresden, knekker hun helt sammen. Rosalind ser mer av Leifs mørke sider, og hun forsøker å skjule sjalusien hun føler ovenfor hans tidligere kjæreste. Men kan hun stole på ham?
Elise og Johan får oppleve dagen de har drømt om så lenge. Endelig er det fred!
Sendes fra oss i løpet av 1-3 arbeidsdager
Fri frakt på bestillinger over 299,-
Frid Ingulstad er en av Norges mest leste forfattere, hun ble født i Oslo i 1935. Frid har skrevet over 260 bøker – alt fra barnelitteratur, nissebøker, faktabøker og historiske romaner, både serier og enkeltstående verk. I tillegg tilSønnavind, som kanskje er serien hun er mest kjent for, har hun skrevet serier som Ingebjørg Olavsdatter, Ildkorsetog Kongsdøtrene.
Frid har tidligere arbeidet både som radiotelegrafist og som flyvertinne. Hun elsker å skrive, og trives best når hun får sitte ved en pc og dikte. Men hun er også veldig glad i å møte leserne sine, både på arrangementer med opplesninger og foredrag - og også på nett. Frid er svært historieinteressert og besitter betydelige kunnskaper, blant annet om industrialiseringen i Norge og forholdene slik de var på og rundt de første fabrikkene og industriarbeidsplassene i hovedstaden. Hun har flere ganger arrangert vandringer langs Akerselva i Elises fotspor (hovedpersonen i Sønnavind), hvor hun har fortalt levende og interessant for et engasjert publikum.