
Kom hjem, Amadou
Karin Fossum
Laster...
Laster...
–VG
Karin Fossum er født i 1954 i Sandefjord. Hun debuterte allerede i 1974 med diktsamlingen Kanskje i morgen, som hun fikk Tarjej Vesaas' debutantpris for. Siden har hun gitt ut bøker i de fleste sjangre: dikt, noveller og romaner.
I 1995 kom Evas øye, den første kriminalromanen med den sindige Konrad Sejer som etterforsker, og Karin Fossums gjennombrudd i forhold til et stort publikum, var et faktum. Flere av romanene er filmatisert både for kino og TV. Fossum er tildelt Rivertonprisen to ganger.
Se oversikt over tilgjengelige utgaver i serien om Konrad Sejer her.
–Aftenposten
Av Karin Fossum, 2010, Ebok
Bok 1 i serien Konrad Sejer
Eva Magnus er i ferd med å trå over grenser hun aldri før hadde våget å nærme seg. Hun er på vei inn i en annen verden, der handlinger måles ut fra deres nytte og evne til profitt, og ikke ut fra deres egenverdi.
Eva Magnus, som trodde hun var en idealistisk kunstner og nøktern alenemor. Som trodde hun kjente sine egne behov og lyster. Og så dukker plutselig Marie Durban opp, etter så mange år. Barndomsvenninnen som hun hadde delt alt med, og som saklig erklærer at hun har gått hen og blitt hore. Lukusprostituert. Og det akkurat den dagen da Eva står der foran kjøpesenteret med tom lommebok og en bunke lite sjarmerende regninger i hendene.
Sendes umiddelbart
Ved kjøp av digitale produkter gjelder ikke angrerett. Lydbøkene og e-bøkene lagres på Min side under Digitale produkter, hvor man enkelt kan laste dem ned.