De nye reglene
Av Lars Saabye Christensen, 2017, Ebok
Umiddelbar tilgang etter kjøp
Ved kjøp av digitale produkter gjelder ikke angrerett.Lydbøkene og e-bøkene lagres på Min side under Digitale produkter, hvor man enkelt kan laste dem ned.
Saabye Christensen følger opp Kargo med enkle, men presise dikt om verden.
«LENGE ETTER BRECHT
Jeg venter på hun som jeg ikke vil møte
Likevel er jeg utålmodig
Hvordan våger hun
Hvordan våger hun å komme for sent
Tror hun kanskje at det er hun som ikke vil møte meg?»
– Sindre Ekrheim, Dag og Tid, 12.05.2017"Nokre dikt blandar visdom med morskap på eit vis som gjer at dei slektar på setningar ein finn skribla på ein offentleg gateeller dassvegg, andre minner om svingande liner henta frå ein rocketekst."
"Dette er brukslyrikk. Han er skriven for og av augeblikket. Han skal fordunste. Han innbiller seg ikkje at han er skriven for æva. «For det som blir sagt går over». Ofte vert det rekna som eit kvalitetsteikn at kunsten varer lenge etter at han er ferdig - medan suget etter meir og ønsket om eit ekstranummer vert rekna som suspekt avhengigheit. Det er ikkje sikkert det er slik. Og det er jo av det gode at noko endar, også når noko er godt."
