Laster...
«Søndager med The Supremes» - 2015
«Like avhengighetsskapende som en tv-serie, og i tillegg er den skrevet med snert og blir aldri sentimental.»
– Elle
«Søndager med The Supremes» - 2015
«En bok som får deg til både å le og gråte.»
– Sainsbury’s Magazine
«Søndager med The Supremes» - 2015
«En roman om sterke kvinner, rike minner og rotfestet vennskap.»
– Kirkus Reviews
«Søndager med The Supremes» - 2015
«Edward Kelsey Moore vet hvordan han skal skrive en fabelaktig, kompleks, troverdig og fascinerende historie.»
– The New York Journal of Books
«Søndager med The Supremes» - 2015
«En eneste lang nytelse.»
– Liv Gade, Bokinspirator
– Anette Torjusen, Fredrikstad Blad«Se meg, Medusa» - 2010
Torkil Damhaug er ikke snauere enn at han kaster seg rett inn i den norske krimelitens rekker. Med god driv, teft og en spenstig fortellerevne, kan vi glede oss over enda en berikelse.
«Se meg, Medusa» - 2010
Det som gjør dette til en så bra krimroman, er måten forfatteren bygger det hele opp på. Her er hentydninger til rovdyrmotstand i Hedmark, her er barn som bærer med seg en arv fra sine fedres væremåte, her er mennesker det har tippet fullstendig for og her er motiver på rekke og rad. Og hver gang man tror man har gjennomskuet Damhaug, må man like ofte erkjenne at man har tatt feil.
– Rune Fjellvang, Romerikes Blad
«Se meg, Medusa» - 2010
Torkil Damhaugs nye kriminalfortelling er en spennende, original og urovekkende roman med mange dybder og interessante nyanser.
– May Grethe Lerum, VG
«Se meg, Medusa» - 2010
I et ujevnt norsk krimår er det ikke umulig at denne forrykende romanen kan stikke av med Riverton-trofeet «Den gyldne revolver».
– Stein Roll, Adressavisen
– Turid Larsen, Dagsavisen«Se meg, Medusa» - 2010
Torkil Damhaug sniker seg rett inn i førstedivisjon med sin nye krimroman Se meg, Medusa.
– Kurt Hanssen, Dagbladet«Se meg, Medusa» - 2010
Se meg, Medusa er en roman om skyld og skyldfølelse, om hevn og raseri, om fantasier og forstyrrelser – mange sterke følelser og sterke opplevelser, også for leseren. Og for alle som er genuint interessert i god krimlitteratur, er denne romanen ikke til å komme forbi.
– Morten Haugen, Barnebokkritikk.no«Flygeren» - 2009
”Irske Colfer har suksess med serien om det unge forbrytergeniet Artemis Fowls samspill med de underjordiskes sikkerhetsstyrker, en serie som har blitt beskrevet som ”Die hard with fairies”. Med ”Flygeren” går Colfer i en annen retning. Det minner om Dumas, Hugo og Verne – og jeg fornemmer et snev av en trend i disse 1800-tallsforbildene.”