Kamilla Staurland

Kamilla Staurland har tekstutdannelse fra Høyskolen Kristiania og utdanner seg som bibliotekar. Sprettball er hennes første roman.
Laster...

Kamilla Staurland har tekstutdannelse fra Høyskolen Kristiania og utdanner seg som bibliotekar. Sprettball er hennes første roman.
– Tuva Vik, Periskop.no, 23.05.2025«Sprettball» - 2025
«Skildringen av det lengtende, sørgende barnet er skrevet svært godt frem i denne boken. At hun skulle ønske ting var annerledes, etableres tydelig i Lottes lange tankestrømmer, samt i dialog med en jente hun blir venn med på båten når hun reiser mellom mor og far. Lottes lengsler og savn vises i mye av det hun gjør, i hva hun er opptatt av (om pappa har ny kjæreste eller ikke, om foreldrene kan bli sammen igjen), eller hvordan hun reagerer med sinne i ulike situasjoner. Barn som går gjennom det samme kan trenge bøker som speiler dem selv, og det får de i lange drag i Sprettball.»