Laster...
«Rooster Bar» - 2020
«(En) livlig, rampete thriller... En skikkelig godbit.»
– The New York Times
«Rooster Bar» - 2020
«(En) velfortalt historie...fascinerende og urovekkende.»
– The Washington Post
«Camino Island» - 2019
"Camino Island er en velskrevet og underholdende thriller. I tillegg syns jeg den er både morsom og sjarmerende, en pageturner - det skjer noe hele tiden, og den fungerer både som strandlektyre og en god thriller. Anbefales for alle som liker en god historie!"
– Grethe Fætten, Holtålen folkebibliotek, Arbeidets Rett
«Varsleren» - 2018
"Foruten spenning byr Grisham på aktualitet og ekte samfunnsengasjement. Og han beviser nok en gang at han er overlegen i sjangeren."
– Beate Ellingsen, Heartart
«Varsleren» - 2018
".Foruten spenning byr Grisham på aktualitet og ekte samfunnsengasjement. Og han beviser nok en gang at han er overlegen i sjangeren."
– Beate Ellingsen, Heartart blogg
«Forvandlingen» - 2016
"Det er ikke så mange forfattere som leverer gang på gang. Grisham gjør det."
– Per-Magne Midjo, Trønder-Avisa
«Arvingen» - 2015
"En skulle tro en kunne bli lei av John Grishams uendelige, krimlitterære vandringer i det amerikanske rettssystemet. Nei, da. Den tidligere advokaten med praksis i Mississippi, greier nok en gang å holde meg på tå hev.(...) Særdeles fascinerende."
– Per-Magne Midjo, Trønder-Avisa
«Arvingen» - 2015
"Velkommen tilbake, Jake ... [Brigance] er en av de best utviklede og engasjerende karakterene i samtlige av Grishams romaner.”
– USA Today
«Arvingen» - 2015
"En av [Grishams] beste. . . Arvingen er en stor litteraturbegivenhet."
– The New York Times Book Review
«Arvingen» - 2015
«Kraftfull ... usedvanlig lettlest ... blant hans beste bøker.”
– The Washington Post
«Svindleren» - 2015
«Du kjeder deg aldri med en Grisham-thriller i hendene."»
– Tom Egeland, VG
«Tilståelsen» - 2013
"John Grishams trofaste leserskare vil elske denne boken. Med god
grunn. Den er intenst spennende – og den tar opp et viktig tema:dødsstraff."– Tom Egeland, VG
«Tilståelsen» - 2013
"Kunnskapen til faget og erfaringene fra miljøet gjør John Grisham til en særdeles troverdig forfatter. Legg til en usedvanlig ekte og drivende penn og du har et sikkerstikk i dine hender."
– Per- Magne Midjo, Trønder-Avisa
«Tilståelsen» - 2013
"Tilståelsen er god underholdning på sene høstkvelder."
– Gert Larsen, Bokstaver.no
«Livet utenfor» - 2011
"Grisham skriver om ekte mennesker. Og han gjør det på en usedvanlig fascinerende måte."
– Per-Magne Midjo, Trønder-Avisa
«Theodore Boone. Advokatspire» - 2011
"(...) språket flyter lett, krydret med lun humor. Komplisert jus forklares på en lettfattelig måte."
– Marie Kleve, Dagbladet
«Theodore Boone. Advokatspire» - 2011
"John Grisham er ein driven kriminallitterat. Han gjer det bra for barn også."
– Bjarne Tveiten, Fædrelandsvennen
«Theodore Boone. Advokatspire» - 2011
" [...] bok for unge lesere som søker spenning og som godtar et opplegg hvor det rasjonelle skyves noe til side. Gjør man først det, møter man et spenningsformular som åpner for dagdrømmer og en identifikasjon med unge helter som opererer i ulike miljøer. Samtidig med dette noe uvirkelige fletter også Grisham inn aktuelle problemstillinger som belyser mennesker - unge som eldre - i kontroversielle situasjoner - situasjoner mange lesere vil identifisere seg med. Dermed er dette ikke bare en spenningsbok. Her er også stoff som tangerer en heller grå hverdag."
– Jon Terje Grønli, Gjengangeren
«Theodore Boone. Advokatspire» - 2011
"Dette er en utrolig bra bok, og passer ikke bare for ungdom; voksne vil også sette pris på en krim som denne! Den er utrolig bra skrevet, og er så overbevisende at du føler deg trukket inn i historien. Det finnes ikke ord for hvor god denne boken er, den eneste måten å forstå det på er ved å lese den!"
– Tiril Haug Johne (15), Aftenposten, Si ;D