Laster...
– Ingeborg Tveter Thoresen, forebygging.no, 16.03.2023«Samiske stemmer i skolen» - 2023
[...] Med innsiktsfulle grep, fortellinger og illustrasjoner, stimulerer boka leserens vitebegjærlighet. Den er, slik jeg ser det, en veiviser inn et spennende og mangfoldig landskap. Både innhold og utforming fortjener betegnelsen praktverk. Boka har et rikt billedmateriale og er redigert på innbydende vis. Det gjør det til en fryd å lese den.
– Ingeborg Tveter Thoresen, forebygging.no, 09.11.2021«Samiske stemmer i barnehagen» - 2021
Boka er gjennomarbeidet både faglig, språklig og estetisk. Den har et rikt tilfang av illustrasjoner. Billedstoffet gir boka en vesentlig dimensjon ut over teksten. Formgivingen er innbydende og gjør den lett å lese. Den har bred marg med utfyllende kommentarer, henvisninger og illustrasjoner. Hvert kapittel har gode refleksjonsspørsmål.
Jeg mener boka vil løfte samer og samisk kultur ut av lærebøkenes taushet. Den er aktuell for en større målgruppe enn den som den primært sikter mot. For det er flere yrkesgrupper som savner og mangler den grunnleggende kunnskapen om samer og den flerkulturelle utfordringer som beskrives og drøftes. Forfatterne bærer med seg stemmene og fortellingene til generasjoner før dem.
– NRK Radio
«Å tegne sammen» - 2019
– Alle kan tegne, og folk må kvitte seg med sin egen tegneskam, mener førstelektor Bente Fønnebø.
– Forskningsnytt OsloMet
«Å tegne sammen» - 2019
Hvorfor er det så viktig å tegne? Bente Fønnebø i samtale med Anette Groth.
– NRK Radio
– Henrik Thaulow, Steinerbladet 2020 / #1«Å tegne sammen» - 2019
Tegn mer! Boken er rikt illustrert og inneholder forslag, beskrivelser og begrunnelse – langt mer enn det som her er nevnt. Jeg anbefaler å kjøpe den til inspirasjon i barnehage, skole og hjem.