Laster...
– Tine Sundal, Tines blogg, 19.02.2026«Kannibalen» - 2026
«Kannibalen er en thriller av beste merke, her er det god intrigebygging og spenningsmarkører i alle avsnitt, noe som ga meg pustebesvær med jevne mellomrom. Gjennom Carl Bengtsons dagboknotater kommer vi tett på ham, og historien hans, mens vi lærer Brunos bakgrunn å kjenne gjennom et mareritt som skildrer hvordan han ble traumatisert som barn og kom til Sverige med sin mor.»
«Alexandra-Therese Keining gir oss en velskrevet historie som er mye mer enn "bare" en krim. Jeg likte språket hun bruker, måten handlingen er bygget opp på, og ikke minst hvordan hun levendegjør karakterene sine. Etterforskningsdelen åpner ikke for utbroderinger og digresjoner, noe som bidrar til actionpreget som denne historien har.»
– Isa Berg, Den kriminelle bokverden, 13.02.2026«Kannibalen» - 2026
«Foruroligende, rystende og grusom spenningsroman om den mørkeste delen av menneskeheten. En bok som leses på innpust og er umulig å legge fra seg.»
«Kannibalen» - 2026
«Det er en krim utenom det vanlige»
– Ole Jacob Hoel, Adressavisen
– Jonas Lindman, Vox Vigor«Kannibalen» - 2026
Kannibalen er en psykologisk ladet og ubehagelig fascinerende roman som tar leseren rett inn i hjernen til en mann som er innlagt på en rettspsykiatrisk avdeling etter å ha begått fryktelige forbrytelser.
– Kmag.se, Kmag.se«Kannibalen» - 2026
Kannibalen er en mørk, intens og ubehagelig realistisk krimroman som går under huden på deg og blir der lenge etter at siste side er lest. Med et presist og billedrikt språk bygger Alexandra-Therese Keining en romanverden der ingenting er åpenbart – minst av alt hvem du kan stole på.