
Til orientering
Av Kjersti Herland Johnsen
Laster...

Forfatter
Kjersti Herland Johnsen har hovedfag i historie fra Universitetet i Bergen og har arbeidet i norsk forlagsbransje siden 1998. I dag jobber hun i Gyldendal. Hun er gift, har to store barn og bor i Oslo. Hun har hatt suksess med to bøker satt til Himmelfjell hotell, men er nå aktuell med juleromanen De ensomme hjerters bar, skreven med Arnt Steffensen.

Illustratør
Karine Haaland er tegneserietegner og illustratør. Stripene hennes slo igjennom i Larsons Gale Verden og har siden gått i flere aviser og blader. Haaland serier har fått både Sproing-prisen og Dagbladets pris for beste avisstripe.
Hennes to tegneseriebøker "Våre venner menneskene" og "Streng, men urettferdig" er allerede revet vekk i flere opplag og serien finner du nå i Dagbladet.
Karine er utdannet animatør og har jobbet på bl.a. "Gurin med Reverompa" og "Kaptein Sabeltann", ved siden av tegneseriene jobber hun som storyboardtegner og illustratør.