
Nexus - En kort historie om informasjonsnettverk fra steinalderen til kunstig intelligens
Yuval Noah Harari
Av Yuval Noah Harari, 2025, Heftet
Fra forfatteren av bestselgeren Sapiens kommer den banebrytende historien om hvordan informasjonsnettverk har skapt, og destabilisert, vår verden.
I løpet av de siste 100 000 årene har menneskeheten blitt en mektig art. Men til tross for oppdagelser, oppfinnelser og erobringer, befinner vi oss nå i en eksistensiell krise. Verden er på randen av økologisk kollaps. Feilinformasjonen florerer. Og vi kaster oss hodestups over kunstig intelligens – et nytt informasjonsnettverk som truer med å utslette oss. Med tanke på alt vi har oppnådd, hvorfor er vi så selvdestruktive?
Sendes fra oss i løpet av 1-3 arbeidsdager
Fri frakt på bestillinger over 299,-
Yuval Noah Harari (f. 1976) er historiker, filosof og bestselgende forfatteren av Sapiens – en innføring i menneskehetens historie, Homo Deus – en kort historie om i morgen, 21 tanker for det 21. århundre, og tegneseriene Sapiens – den tegnede historien og Det ustoppelige mennesket.
Hararis bøker har solgt i store opplag og toppet internasjonale bestselgerlister i årevis. I Norge lå Sapiens på bestselgerlisten i mer enn 50 uker.
Stavanger Aftenblad
Dagbladet
Aftenposten