
Heddas nyere historie
Av Håvard J. Nilsen
Laster...
«Elegant portrett av en søkende student som snart skal skinne. (…) Forfatteren er også historiker og det er en av flere tråder i denne lærerike og vakre romanen – hans hyllest til historiefaget. (…) Hr. Nilsen, nordlending bosatt i Trondheim, imponerte med Elektrolysesang for to år siden, og har skrevet en ny flott roman: en liten vårgave til enhver med sans for noe annet enn bare seg selv.»
– Stein Roll, Adresseavisen
"... Nilsen skriv så elastisk, bevegeleg og lyrisk, med lange, bølgjande setningar, at lesaren blir sogen inn i det tidvis søvnlause livet til Hedda med lange og seine turar rundt i byen, aleine eller saman med Amalie. Håvard J. Nilsen har levert ein overtydande roman om å vere ung og utrygg ..."
– Oddmund Hagen, Dag og Tid
«Studentlivet skildres omsorgsfullt i Håvard J. Nilsens roman. (…) en lyrisk, malende, messende prosa som driver lesinga framover, uanstrengt»
– Even Teistung, Klassekampen Bokmagasinet