Det er for tiden ustabilitet i søkemotoren. Vi jobber med en løsning.
Laster...
Kofter og gensere fra Rauma
Av , 2019, Innbundet
En kulturskatt for strikkeglade
Noe går aldri av mote. I Kofter og gensere fra Rauma presenteres et utvalg av tradisjonelle kofter og gensere, en skatt for deg som elsker lekre og varme plagg i ren ull.
I boka får du oppskrifter på 20 flotte kofter og gensere, både til damer og herrer. I tillegg er det oppskrifter på luer og pulsvanter til damer. Flere av plaggene er redesign av klassiske Raumaoppskrifter fra 1950-tallet.
Kofter og gensere fra Rauma viser mangfoldet i norsk strikketradisjon – fra den ikoniske Vossakoften til en moderne damegenser i tradisjonsstrikk med kantinger i tvebandstrikk.
Norsk ull er i særklasse når det gjelder bærekraft, den er slitesterk og miljøvennlig og en kofte kan gå i arv til neste generasjon.
Boken innholder også råd og tips om strikking, montering og behandling av ullplagg. Innledningen er skrevet av Kaja Kvernbakken.
Tradisjonsrike norske ullplagg i ny design!
En kulturskatt for strikkeglade
Noe går aldri av mote. I Kofter og gensere fra Rauma presenteres et utvalg av tradisjonelle kofter og gensere, en skatt for deg som elsker lekre og varme plagg i ren ull.
Fri frakt på bestillinger over 349,-
Bla i boka
Produktinformasjon
Innbinding: Innbundet
Utgivelsesår: 2019
Utgivelsesdato: 18.03.2019
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Bokmål
ISBN/EAN: 9788202626327
Antall sider: 112
Kategorier: Quiz og hobby, Hobby og fritid, Strikking og håndarbeid