
Grip dagen
Frid Ingulstad
Laster...
Laster...
Frid Ingulstad er en av Norges mest leste forfattere, hun ble født i Oslo i 1935. Frid har skrevet over 260 bøker – alt fra barnelitteratur, nissebøker, faktabøker og historiske romaner, både serier og enkeltstående verk. I tillegg tilSønnavind, som kanskje er serien hun er mest kjent for, har hun skrevet serier som Ingebjørg Olavsdatter, Ildkorsetog Kongsdøtrene.
Frid har tidligere arbeidet både som radiotelegrafist og som flyvertinne. Hun elsker å skrive, og trives best når hun får sitte ved en pc og dikte. Men hun er også veldig glad i å møte leserne sine, både på arrangementer med opplesninger og foredrag - og også på nett. Frid er svært historieinteressert og besitter betydelige kunnskaper, blant annet om industrialiseringen i Norge og forholdene slik de var på og rundt de første fabrikkene og industriarbeidsplassene i hovedstaden. Hun har flere ganger arrangert vandringer langs Akerselva i Elises fotspor (hovedpersonen i Sønnavind), hvor hun har fortalt levende og interessant for et engasjert publikum.
Av Frid Ingulstad, 2008, Heftet
Frid Ingulstad er Norges mest leste forfatter. Hun har skrevet over 140 bøker, både for barn og voksne - alt fra nissebøker for store og små til kjærlighetsromaner og faktabøker om historiske emner. Her forteller hun for første gang sin egen historie - om glade barndomsdager og ungdomsår, om tiden som flyvertinne og telegrafist til sjøs, og ikke minst om virket som forfatter og den unike kontakten hun har med leserne sine. Med stor fortellerglede skriver hun om sine erfaringer og sin suksess.
Men livet byr sjelden på bare gleder. Frid Ingulstad deler også sine mer traumatiske opplevelser med oss, blant annet gir hun et særdeles gripende innblikk i hvordan det er når en av ens aller nærmeste dør, altfor ung. Dessuten tar hun bladet fra munnen og forteller om den siste tidens voldsomme mediedebatt om forfatterskapet sitt.
Sendes fra oss i løpet av 1-3 arbeidsdager
Fri frakt på bestillinger over 299,-