Bli med tilbake til Edvard Frosts univers. Victoria Vargmo har aldri følt seg hjemme i fjellbygda hvor hun har vokst opp. Hun vil til byen, vil ut i verden og oppleve ting! Da en ung mann fra Nasjonal Samling og hans mystisk, tyske kompanjong forsøker å kidnappe henne for å forske på vetteblodet i årene hennes, begynner ting endelig å skje. Plutselig befinner hun seg på et tog til Oslo – for å møte sin sagnomsuste og forsvunne bestefar: Edvard Frost. Han er den eneste som kan beskytte henne. Edvard Frost har møtt skumle monstre og skapninger før, men nå truer en krig i horisonten ... Victoria Vargmo er plutselig fanget i et eventyr hun ikke hadde forventet.
Alexander Løken (f. 1982) debuterte i 2014 med Trollskallen, første bok i den spennende trilogien om Edvard Frosts ekspedisjoner, som også vant Bokslukerprisen i 2015. I tillegg ble boken nominert til ARKs barnebokpris. Ormeegget (2015) og Ulvehammeren (2016) er de to andre bøkene i trilogien.
I Victoria Vargmo og jerntrollet(2019) er vi tilbake i Edvard Frosts univers. Året er 1939, og hans barnebarn Victoria er på vei til Oslo for å møte sin sagnomsuste bestefar.