Myron Bolitar må grave i sin egen fortid for å finne idrettsidolet Greg Downing. En gang var de to bitre konkurrenter både på banen og privat. Og en gang elsket de den samme kvinnen. Da Myron bryter seg inn i Downings hus, finner han blod i kjelleren – mye blod. Og da han senere oppdager et lik, begynner et dystert bilde å tegne seg. Myron står ansikt til ansikt med en fortid han ikke kan gjenoppleve – og en fremtid som kanskje vil ta livet av ham.
Harlan Coben er tidenes første forfatter som har mottatt alle de tre store krimprisene i USA, både Edgar-, Shamus- og Anthony Award, og han har tronet på bestselgerlistene over hele verden. Foruten enkeltstående utgivelser har han skapt en krimserie med Myron Bolitar. Hemmeligheter og familiebånd er temaer i flere av Cobens thrillere. Våren 2021 utgis den kritikerroste bestselgeren Gutten fra skogen på norsk.
Harlan Coben står bak flere vellykkete film- og TV-satsninger. Netflix-serien Safe ble en stor suksess, og The Stranger som er basert på romanen Den fremmede ligger på seertoppen til Netflix.
Krimfestivalen feirer 10-års jubileum i 2021. I år kan du se Harlan Coben i samtale med Asbørn Slettemark. Følg med på Krimfestivalen.no