Kristian har en avtale med Helga urtekone, og det utvikler seg til et skremmende møte. Helga og Søsterskapet truer med å avsløre noe fra fortiden, som kan ta fra ham alt.
Selv om Daniel oppfører seg bedre enn før, er Solveig engstelig. En dag kommer ektemannen når vesle Johan gråter, og hun aner uråd.
«Hva er skjedd?» spurte Daniel. «Johan falt.» «Klarer du ikke å passe på ham? Hvorfor gråter han så ofte? Har vi fått enda en svekling?» «Barn gråter ofte,» svarte hun og unngikk å se på ham. «Jeg regner med at du kommer til kammerset mitt i kveld,» sa Daniel brått. En isende kulde krøp innover henne.
Jane Mysen ble født i 1960, og vokste opp på Harestua. Hun arbeidet i 11 år på Postgirokontoret i Oslo før hun begynte å skrive. Jane har tidligere utgitt to romanserier, Utvalgt av gudene og Barn under månen, og har i tillegg skrevet mye for ukepressen.
I 2004 vant hun Damms manuskonkurranse med serien Flammedans. Jane er i dag bosatt på Roa på Hadeland.