
Nobelprisen til László Krasznahorkai
Ungarske László Krasznahorkai regnes som en av vår tids fremste forfattere i Europa, nå har han vunnet Nobelprisen i litteratur. Vi gratulerer!
«Dette er en stor dag for alle som er glad i kreativ prosa, som er begeistra for romanen som kunstform. László Krasznahorkai har skapt litterære verk som ikke ligner på noe annet - verk som er preget av stort spenn.»
Aktuelt

Halvorsens legat litteraturpris
Petter Ringen Johannessen
Johannesen er tildelt litteraturprisen Fredrik Halvorsens legat, som går til en forfatter som er bosatt i Fredrikstad.

Nominert til Bokhandelens sakprosapris
Johanne Rogndal
– Boken er et verdifullt litterært og sterkt bevegende bidrag til politiske og personlige spørsmål som vil kunne berøre mange, mener juryen.

Thorleif Dahls pris
Gro Dahle
Dahles uttrykksmåte spenner mellom det dypt alvorlige og tragiske og det absurde og humoristiske, mener juryen for Thorleif Dahls pris.
Kun for barn - våre beste boktips!

Høstens beste lesetips!
Spenning, humor, action og underholdende fakta
Her er våre beste tips til bøker som trigger leselysten til barn i alderen 6-12 år.

Musse & Helium
Bok 10 i serien nå i salg!
Serien om Musse og Helium er et univers som forener kunnskap og underholdning, vennskap og sosial kompetanse.

Lær å lese med LESELØVE
Lettleste bøker for barn
Leseløvene er lette å lese, med korte linjer og stor skrift. Start på nivå 1 og les deg oppover.